Stowarzyszenie Współpracy polsko- afgańskiej HAMKARI współpracuje z różnymi organizacjami przy opracowywaniu i wdrażaniu projektów w ramach programu Erasmus+. Celem jest promowanie edukacji, doskonalenia zawodowego oraz organizacja wydarzeń i seminariów. Stowarzyszenie Hamkari aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami i podejmuje partnerstwa, czy to jako koordynator, czy partner w różnych programach Erasmus+. Koncentrujemy się głównie na integracji edukacji dorosłych i pomostu pomiędzy Polakami i Afgańczykami.
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Projekt skupiał się na kobietach afgańskich w Europie. Jak emigrantki z Afganistanu mogą się integrować, uczyć i jak założyć własny biznes (start-up) w krajach Europy. Partnerami Stowarzyszenia Hamkari były Niemcy, Włochy i Turcja.Wzajemna praca nad seminariami i warsztatami była wielokulturowym doświadczeniem wymiany i użytecznym wpływem na wzajemną międzynarodową wymianę doświadczeń i korzystny wynik międzynarodowych seminariów wymiany.
Data rozpoczęcia: 01 September 2022 Data zakończenia: 31 August 2024 Referencje projektu: 2022-1-DE02-KA210-ADU-000084405
Projekt miał na celu integrację mniejszości i migrantów z formalnym rynkiem pracy poprzez ukierunkowane strategie edukacyjne i włączające. Wiele osób pracuje w nieformalnej przedsiębiorczości ze względu na brak możliwości szkolenia lub przeszkody prawne, co często wiąże się ze złymi warunkami pracy i niskim zabezpieczeniem dochodów. Aby stawić czoła tym wyzwaniom, w ramach projektu omówiono specjalne oferty edukacyjne mające na celu ułatwienie przejścia do sektora formalnego i poprawę perspektyw zawodowych. Istotną częścią projektu była analiza przyczyn i skutków nieformalnej przedsiębiorczości. Aby udostępnić te informacje szerokiemu gronu odbiorców, zbadano kontekst społeczny i gospodarczy. Ponadto omówiono strategie szkoleniowe promujące włączenie społeczne i pomagające nieformalnym przedsiębiorcom w dążeniu do legalnych i formalnych form zatrudnienia.
Data rozpoczęcia: 01 November 2019 Data zakończenia: 31 October 2021 Referencje projektu: 2019-1-DE02-KA204-006535
Kompetentne zarządzanie własnymi finansami jest opisywane w różnych terminach, np. "kompetencje finansowe". OECD oraz inna międzynarodowa sieć edukacji finansowej planują opracowanie listy kontrolnej dla decydentów politycznych w celu poprawy dostępności wysokiej jakości edukacji finansowej dla migrantów. Przynajmniej znajomość podstawowych wymagań praktycznych codziennych działań związanych z finansami jest warunkiem wstępnym dla właściciela małej firmy, aby mógł on przez długi czas zarabiać na życie prowadząc własną działalność. Istnieje niewiele możliwości nauki w zakresie kompetencji finansowych dla małych firm. Celem tego projektu jest znalezienie sposobów nauczania właścicieli małych firm umiejętności związanych z finansami, które będą mogli zastosować w codziennym życiu. Oferta powinna być niskoprogressywna i możliwa do zrealizowania w całej Europie. Możliwości nauki są słabo zauważane przez małych przedsiębiorców, szczególnie z tłem migracyjnym. Celem projektu jest otwarcie możliwości nauki dla małych i średnich przedsiębiorstw, zarówno z tłem migracyjnym, jak i bez. Pięciu partnerów projektu patrzy na niego z różnych perspektyw. Reprezentowane są szkoła państwowa, izba gospodarcza, stowarzyszenie migrantów, firma doradcza oraz instytucja kształcenia ustawicznego. Temat jest analizowany z różnych stron. Uczestnicy przyglądają się praktyce organizacji partnerskich na miejscu. Na tej podstawie opracowywane będą nowe pomysły, dzięki którym partnerzy projektu opracują odpowiednie koncepcje kompetencji finansowych.
Data rozpoczęcia: 01 September 2017 Data zakończenia: 31 August 2019 Referencje projektu: 2017-1-DE02-KA204-004269
Afgańczycy są jedną z głównych grup uchodźców z wyjątkowymi problemami kulturowymi w Europie. W związku z tym istnieje znacząca potrzeba wprowadzenia działań integracyjnych. W ramach naszego projektu szczególną uwagę poświęciliśmy wymiarowi płci, koncentrując się na afgańskich migrantkach. Uwzględniliśmy aspekty techniczne i edukacyjne projektu, aby umożliwić migrantkom wejście na rynek pracy UE. Podzieliliśmy się dobrymi praktykami i opracowaliśmy nowe programy wspierające afgańskie migrantki. Dlatego istotne jest, aby je wspierać i poprawiać ich kluczowe umiejętności niezbędne do wejścia na rynek pracy UE. Wszyscy uczestnicy projektu angażowali się coraz bardziej we współpracę z afgańskimi kobietami. Głównym celem naszego projektu było znalezienie sposobów oraz podzielenie się praktykami, które pomogą afgańskim kobietom zdobyć odpowiednie i wysokiej jakości umiejętności oraz kompetencje. Afgańskie kobiety coraz bardziej potrzebują kluczowych kwalifikacji przed aplikowaniem o pracę. W szczególności muszą być przygotowane do równej współpracy z mężczyznami w miejscu pracy.
Data rozpoczęcia: 01 September 2016 Data zakończenia: 31 August 2018 Referencje projektu: 2016-1-DE02-KA204-003454
W ostatnich latach do Europy przybyło wielu uchodźców, w tym wielu Afgańczyków, z których część najprawdopodobniej pozostanie na stałe. Istnieje duża potrzeba działań integracyjnych, a nasz projekt wniósł wkład w wsparcie i integrację afgańskich migrantów, szczególnie w obszarze zakładania firm i samozatrudnienia. Wspólnie z partnerami z Polski i Turcji opracowaliśmy edukacyjne programy wspierające migrację afgańskich kobiet i mężczyzn do pracy na rynku UE. Projekt zakładał współpracę z partnerami z innych krajów europejskich, wymianę doświadczeń i metod, a także opracowanie rozwiązań dotyczących problemów samozatrudnienia. Partnerzy z Niemiec, Polski i Turcji wzięli udział w spotkaniach, na których opracowano plany działań edukacyjnych i nawiązano kontakty z uniwersytetami oraz organizacjami. Wyniki projektu wzmocniły kompetencje interkulturowe uczestników, a utworzona sieć partnerów wewnętrznych i zewnętrznych wspiera dalszą wymianę doświadczeń i rozpowszechnianie wyników projektu. Projekt uwzględnił obecne i przyszłe potrzeby afgańskich migrantów, a sieć będzie aktywna także po jego zakończeniu, wspierając kolejne inicjatywy w tym zakresie.
©Prawo autorskie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wir benötigen Ihre Zustimmung zum Laden der Übersetzungen
Wir nutzen einen Drittanbieter-Service, um den Inhalt der Website zu übersetzen, der möglicherweise Daten über Ihre Aktivitäten sammelt. Bitte überprüfen Sie die Details in der Datenschutzerklärung und akzeptieren Sie den Dienst, um die Übersetzungen zu sehen.